15 : 7
امروز چهار شنبه 26 مرداد 1401 -
اخبار : عمومی

بازدید معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان از جهاددانشگاهی قزوین

سرهنگ ایمانعلی محمدزاده معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان، صبح امروز در بازدید از جهاددانشگاهی واحد قزوین با فرشاد پیله چی رییس این واحد دیدار و گفت و گو کرد.
تاریخ : چهار شنبه 22 فروردين 1397
ساعت: 2 : 16   بازدید کنندگان : 779 نفر
  نسخه چاپی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی قزوین، سرهنگ ایمانعلی محمدزاده در این نشست با اشاره به ظرفیت‌های موجود در جهاد دانشگاهی اظهار کرد: پس از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان نیروی انتظامی و جهاد دانشگاهی امیدواریم که همکاری مشترک این دو مجموعه در کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان اثرگذار باشد.
سرهنگ محمد زاده با اشاره به آمار طلاق و آسیب‌های اجتماعی آن در استان قزوین افزود: باید بدانیم که برای ازدواج آمادگی‌های پیش از آن و آموزش‌هایی ضروری مورد نیاز است و ما احساس می‌کنیم که باید برای زوج‌های جوان مشاوره و آموزش داشته باشیم، اما قرار نیست این آموزش‌ها توسط نهادهای ذیربط و تنها در مرحله نزدیک به رخداد ازدواج انجام شود.
وی ادامه داد: نکته مهم این است که ما آموزش در خانواده‌ها را فراموش کرده‌ایم و صدالبته عوامل مختلفی هم در این امر دخیل هستند که آموزش در خانواده جدی گرفته نمی‌شود، اما باید بدانیم پیشگیری از بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و آموزش‌های لازم باید در خانواده اتفاق بیافتد.
معاون اجتماعی نیروی انتظامی عنوان کرد: رفتار والدین در خانواده و تربیت فرزندان اهمییت بالایی دارد چراکه فرزندان چیزی نمی‌شوند که ما می‌خواهیم بلکه چیزی می‌شوند که ما هستیم و از رفتار پدر و مادرها یاد می‌گیرند؛ این یعنی اگر در خانواده‌ها آموزش صورت بگیرد ما دچار گرفتاری نمی‌شویم.
وی در پایان گفت: اصل هدف ما در نیروی انتظامی ایجاد امنیت و ثبات آن است و در هر حوزه‌ای که در نیروی انتظامی بتوانیم همکاری مشترک با جهاد دانشگاهی داشته باشیم به‌ویژه در امر فرهنگ‌سازی، رسانه‌ای، آموزش و مشاوره آماده هستیم.
فرشاد پیله‌چی رییس جهاددانشگاهی قزوین نیز در این نشست با اشاره به نقش و وظایف دستگاه‌های اجرایی و متولیان آموزشی و فرهنگی در کاهش آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد: امروز حساسیت‌ها و مسایل مختلفی وجود دارد و برای کاهش آسیب‌های اجتماعی هر دستگاه و نهادی که به نوعی خود را مسوول می‌داند باید به این بخش ورود کند و منتظر اقدامات دستگاه‌ها و بخش‌های دیگر نباشد.
رییس جهاددانشگاهی قزوین با اشاره به تجربه درخشان برخی از استان‌های کشور مانند همدان و خراسان شمالی در امر آموزش‌های تخصصی و مشاوره پیش از ازدواج توسط جهاددانشگاهی عنوان کرد: این تجربه نشان داد که وقتی زوج‌های جوان برای ازدواج مورد آموزش و مشاوره‌های تخصصی قرار می‌گیرند آمار طلاق به شکل محسوسی کاهش پیدا می‌کند و امروز چون مدیرکل دادگستری استان نیز این اثر محسوس را شخصاً در خراسان دیده است، از تکرار این تجربه در استان قزوین حمایت می‌کند که بتوانیم با طی فرآیندی آموزش و مشاوره تخصصی قبل از ازدواج و دریافت مدرک آن از جهاددانشگاهی را برای ازدواج الزامی کرده و از این طریق از بسیاری از رخدادهای تلخ طلاق در آینده پیشگیری کنیم.
پیله‌چی در پایان با اشاره به ظرفیت‌های آموزشی و فرهنگی جهاددانشگاهی قزوین عنوان کرد: جهاد دانشگاهی آمادگی دارد تا از تمام ظرفیت‌های آموزشی، فرهنگی، دانشگاهی و دانشجویی و رسانه‌ای خود در مسیر کاهش آسیب‌های اجتماعی و همکاری با نیروی انتظامی استفاده کند.
امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)
 

 

مناسبت روز
عناوین اصلی
نمايه ها
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
سایت قدیم
صفحه جهاددانشگاهی در آپارات
جهاددانشگاهی و واحدهای سازمانی آن در یک نگاه
کتاب رهنمود
کانال جهاددانشگاهی
معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی
معاونت آموزشی جهاددانشگاهی
معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی
سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری ایکنا
خبرگزاری سینا پرس