14 : 12
امروز چهار شنبه 26 مرداد 1401 -
اخبار : عمومی

نشست مشترک روسای جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی و دانشگاه بیرجند برگزار شد

نشست مشترک رییس و معاونان جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی با رییس دانشگاه بیرجند21 فروردین برگزار شد.
تاریخ : سه شنبه 21 فروردين 1397
ساعت: 4 : 16   بازدید کنندگان : 1098 نفر
  نسخه چاپی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، جلال الدین صادقی امروز21 فروردین در این نشست اظهار کرد: جهاددانشگاهی در حوزه‌های فرهنگی، پژوهشی، آموزشی، تجاری سازی فناوری فعالیت های گسترده‌ای دارد.
وی به فعالیت‌های مرکز افکار سنجی(ایسپا) جهاددانشگاهی اشاره کرد و افزود: ایسپای خراسان‌جنوبی وابسته به جهاددانشگاهی در تولید اطلاعات دقیق حاصل از اجرای طرح‌های پژوهشی و افکارسنجی توانسته است نقشی کلیدی در تصمیم سازی و تصمیم گیری مسوولان داشته باشد.
رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه اصول بنیادین و اساسی ایسپا در طراحی و اجرای فعالیت‌های پژوهشی و نظرسنجی و تاکید بر معیارهای دقیق علمی و فنی است، افزود: از نتایج این نظرسنجی‌ها و بررسی‌ها طیف وسیعی از نهادها و سازمان‌های تصمیم‌ساز در بخش دولتی و شرکت‌های خصوصی بهره‌مند شده‌اند.
صادقی افزود: نظرسنجی‌های ایسپا در زمان انتخابات 96، معتبرترین نظرسنجی‌ها در این خصوص در کشور بود.
وی به حضور سازمان دانشجویان و خبرگزاری ایسنا و ایکنا در مجموعه جهاددانشگاهی اشاره کرد و ادامه داد: حضور سازمان دانشجویان و خبرگزاری ایسنا را در دانشگاه‌ها با جدیت دنبال می‌کنیم.
رییس جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه در حال حاضر سازمان دانشجویان و خبرگزاری ایسنا در دانشگاه بیرجند فعال است، تصریح کرد: فعالیت این دفاتر در دانشگاه‌ها به منظور ارائه خدمات فرهنگی دانشجویی و انتقال به موقع و درست اخبار دانشگاه‌ها است.
صادقی با بیان اینکه در حال حاضر مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی استان، در مقاطع کاردانی و کارشناسی در رشته‌های مختلف، پذیرش دانشجو دارد، افزود: همچنین جهاددانشگاهی استان، آموزش‌های تخصصی کوتاه مدت در گروه‌های مختلف پزشکی، فنی و مهندسی، کشاورزی، علوم انسانی، مدیریت و خدمات اجتماعی را به دانشجویان و عموم مردم ارائه می‌کند که با استقبال خوبی مواجه شده است.
وی اظهار کرد: در موضوع پژوهش در جهاددانشگاهی به صورت ویژه در دو موضوع گیاهان دارویی و آسیب‌های اجتماعی ورود پیدا کرده‌‌ایم.
رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی به احداث دهکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اشاره کرد و ادامه داد: از اهداف این پروژه، جذب گردشگر به صورت هدفمند، انجام تحقیقات کاربردی در حوزه گیاهان دارویی، بازاریابی و برندسازی فرآورده‌های گیاهان دارویی، حذف واسطه‌ها، پشتیبانی پایان نامه‌های ارشد و دکترا، آموزش و بهینه سازی تولید و فرآوری گیاهان دارویی را می‌توان نام برد.
صادقی با بیان اینکه امیدواریم این دهکده در آینده، به مرکز گردشگری و جذب توریست تبدیل شود، تصریح کرد: این پروژه نه تنها یک پروژه استانی بلکه ملی است.
وی با بیان اینکه دهکده گیاهان دارویی مرجعی برای معرفی کاربردی گیاهان دارویی استان است، عنوان کرد: در حال حاضر با فعالیت‌های تحقیقاتی این دهکده توانستیم شش  محصول از عناب را به عنوان فرآورده‌های فراسودمند ثبت اختراع کنیم.
رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی تصریح کرد: سازمان گردشگری دانشجویان ایران جهاددانشگاهی، گردشگری در حوزه دانشجویی را انجام می‌دهد و می‌تواند با دانشگاه تعاملی سازنده داشته باشد.
صادقی با اشاره به فعالیت‌های سازمان تجاری سازی و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی، افزود: این سازمان در حال حاضر طرح ملی توسعه نوین مشاغل خانگی را در دست انجام دارد.
احمد خامسان، سرپرست دانشگاه بیرجند نیز در این جلسه اظهار کرد: از کل دانشجویان کشور ۱۵.۶ درصد در  دانشگاه‌های دولتی مشغول به تحصیل هستند و مابقی در سایر دانشگاه‌ها و به ویژه در دانشگاه جامع علمی کاربردی تحصیل می‌کنند.
وی یادآور شد: باید در صدور مجوزهای عالی دقت بیشتری صورت گیرد و به اجرای کیفی آموزش‌های عالی اهتمام بیشتری شود.
سرپرست دانشگاه بیرجند، فعالیت‌های جهاددانشگاهی را قابل توجه دانست و توسعه، تعامل و همکاری دانشگاه و جهاددانشگاهی را مورد تاکید قرار داد.امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)
 

 

مناسبت روز
عناوین اصلی
نمايه ها
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
سایت قدیم
صفحه جهاددانشگاهی در آپارات
جهاددانشگاهی و واحدهای سازمانی آن در یک نگاه
کتاب رهنمود
کانال جهاددانشگاهی
معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی
معاونت آموزشی جهاددانشگاهی
معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی
سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری ایکنا
خبرگزاری سینا پرس