15 : 18
امروز چهار شنبه 26 مرداد 1401 -
اخبار : پژوهش و فناوری

اجرای ماموریت‌های جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان در جهت پیشرفت و نیل به خوداتکایی استان

سرپرست معاونت پژوهش و فناوری جهادانشگاهی سیستان و بلوچستان گفت: ماموریت های جهاددانشگاهی استان در حوزه پژوهش و فناوری کمک به پیشرفت و نیل به خوداتکایی استان در حوزه های منتخب و استراتژیک علم و فناور است.
تاریخ : يكشنبه 26 فروردين 1397
ساعت: 12 : 12   بازدید کنندگان : 801 نفر
  نسخه چاپی

به گزارش روابط عمومی سیستان و بلوچستان، فرح حیدری 26 فروردین ماه در ارتباط با عملکرد و فعالیت های شاخص معاونت پژوهش و فناوری واحد استان در سال گذشته اظهار داشت: ماموریت جهاددانشگاهی در حوزه پژوهش و فناوری کمک به پیشرفت کشور و نیل به خوداتکایی ملی در حوزه های منتخب و استراتژیک علم و فناور است.
وی پرورش ماهی در قفس، مرکز آب و خاک، مرکز کامپیوتر، ایستگاه تحقیقاتی شتر، مرکز داندانپزشکی و مرکز ناباروری را زمینه فعالیت های برنامه ششم توسعه پژوهش و فناوری(1400 – 1396 ) واحد استان برشمرد.
سرپرست معاونت پژوهش و فناوری جهادانشگاهی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه طی سال گذشته تفاهم نامه همکاری علمی، پژوهشی و فناوری با شرکت ملی پخش فراورده های نفتی استان به امضا رسیده است، ادامه داد:  تفاهم نامه فرهنگی و پژوهشی و آموزشی با معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان و تفاهم نامه همکاری علمی و پژوهشی و فناوری با سازمان مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان در سال 96 امضا شده است.
حیدری با اشاره به اینکه تحویل وتجهیز ساختمان کلنیک تخصصی داندانپزشکی جهاددانشگاهی استان طی سال انجام شد، تصریح کرد: طرح ارزیابی فرهنگی اجتماعی مبارزه با افراط گرایی و وحدت آفرین، طرح جامع مدیریت پسماند شهرداری زاهدان و طرح تبیین و اولویت بندی مسائل فرهنگی و اجتماعی استان سیستان و بلوچستان از نگاه مردم و نخبگان از جمله طرح های در دست اقدام این معاونت به شمار می رود.
وی بیان داشت: بررسی فراوانی شکستگی های فک و صورت در مراجعه کنندگان به مراکز پزشکی قانونی استان در سال های 92-97 ، بررسی ظرفیت های بالقوه توسعه سواحل مکران و نقش آن در توسعه جنوب استان، تاثیر ریزگردها بر تصفیه آب و اثر آن بر تاسیسات تصفیه خانه سیستان و ارائه راهکار مناسب جهت جلوگیری از خسارات وارده و افزایش عمر تاسیسات و ارزیابی ریسک زیست محیطی پرورش ماهی در قفس از جمله طرح های تایید شده این معاونت محسوب می شود.
سرپرست معاونت پژوهش و فناوری جهادانشگاهی سیستان و بلوچستان گفت: بومی سازی تولید بچه ماهی و پرورش ماهی در قفس، ایجاد مرکز گیاهان دارویی، ایجاد مرکز درمان ناباروری در مرکز استان و احداث و راه اندازی ایستگاه تحقیقاتی پرورش و اصلاح نژاد شتر جزء طرح های پیشنهادی و تایید شده توسط نمایندگان استان در لایحه بودجه 1397 بوده است.
حیدری از عضویت این معاونت در کارگروه تخصصی پرورش ماهی در قفس(اداره کل شیلات استان)، کارگروه تخصصی منابع طبیعی، محیط زیست و امور زیربنایی(سازمان نظام مهندسی کشاورزی) و کارگروه تخصصی فضای سبز(معاونت خدمات شهری شهرداری زاهدان) طی سال گذشته خبر داد.امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)
 

 

مناسبت روز
عناوین اصلی
نمايه ها
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
سایت قدیم
صفحه جهاددانشگاهی در آپارات
جهاددانشگاهی و واحدهای سازمانی آن در یک نگاه
کتاب رهنمود
کانال جهاددانشگاهی
معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی
معاونت آموزشی جهاددانشگاهی
معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی
سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری ایکنا
خبرگزاری سینا پرس