14 : 37
امروز چهار شنبه 26 مرداد 1401 -
اخبار : پژوهش و فناوری

استقبال زائران نوروزی از نرم‌افزار "تارا" پژوهشکده گردشگری جهاددانشگاهی خراسان رضوی

عضو هیات علمی گروه مدیریت و برنامه‌ریزی پژوهشکده گردشگری جهاددانشگاهی خراسان رضوی از استقبال زائران و مجاوران نوروزی به مشهد از نرم‌افزار واقعیت افزوده گردشگری مشهد با عنوان تارا (torism augment realy application) که توسط این پژوهشکده در نوروز 97 رونمایی شد خبر داد.
تاریخ : شنبه 18 فروردين 1397
ساعت: 46 : 11   بازدید کنندگان : 810 نفر
  نسخه چاپی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، حسین مبینی اظهار کرد: در فاز اول این پروژه اطلاعات صوتی و سه بعدی 10 مکان با ارزش گردشگری در نرم افزار تارا قرار گرفته است.
وی افزود: این ده اثر شامل حرم امام رضا(ع)، آرامگاه فردوسی، خانه ملک، کوهسنگی و موزه بزرگ خراسان، پارک ملت، ‌بوستان وکیل‌آباد، بوستان مینیاتوری، آرامگاه نادرشاه، خواجه‌ربیع و فرهنگسرای بهشت است که حرم رضوی و آرامگاه فردوسی در فاز اول به صورت صوت و سه بعدی و سایر آثار به صورت صوتی در این نرم‌افزار معرفی شدند.
عضو هیات علمی گروه مدیریت و برنامه‌ریزی پژوهشکده گردشگری جهاددانشگاهی خراسان رضوی، بیان کرد: این نرم‌افزار با حمایت و درخواست معاونت فرهنگی شهرداری مشهد و توسط گروه مدیریت و برنامه‌ریزی گردشگری پژوهشکده گردشگری جهاددانشگاهی استان طراحی شد.
مبینی یادآور شد: در مراحل بعدی، مکان‌های با ارزش و شاخص هویتی و معنوی شهر مشهد از جمله تفرجگاه منطقه هفت حوض و خانه داروغه به این نرم افزار افزوده خواهد شد تا در اختیار گردشگران قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه به زودی این نرم افزار از طریق کافه بازار، اپ استور، گوگل پلی، سیب استور قابل دسترس خواهد بود، گفت: همچنین این نرم افزار در حال حاضر در سایت www.taramap.ir و کانال taramap در تلگرام، قابل دسترسی است، به طوری که در ایام نوروز سال جاری بیش از 2000 بار این نرم افزار از تلگرام توسط زائران و مجاوران دریافت شده است.


امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)
 

 

مناسبت روز
عناوین اصلی
نمايه ها
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
سایت قدیم
صفحه جهاددانشگاهی در آپارات
جهاددانشگاهی و واحدهای سازمانی آن در یک نگاه
کتاب رهنمود
کانال جهاددانشگاهی
معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی
معاونت آموزشی جهاددانشگاهی
معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی
سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری ایکنا
خبرگزاری سینا پرس