15 : 55
امروز چهار شنبه 26 مرداد 1401 -
اخبار : فرهنگي

انتشار کتاب "سلول‌هاي خورشيدي حساس شده به مواد رنگزا"

کتاب "سلول‌هاي خورشيدي حساس شده به مواد رنگزا" توسط انتشارات جهاددانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر انتشار یافت.
تاریخ : پنجشنبه 16 فروردين 1397
ساعت: 58 : 12   بازدید کنندگان : 846 نفر
  نسخه چاپی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر، کتاب "سلول‌هاي خورشيدي حساس شده به مواد رنگزا " به سرپرستی نویسندگان "دکتر کمال الدین قرنجیک " توسط انتشارات جهاددانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر به چاپ رسید.
درمقدمه این کتاب آمده است:
"اهمیت تولید الکتریسیته از انرژی خورشیدی، اعضای قطب علمی رنگ را بر آن داشت تا برای افزایش آگاهی جامعه دانشگاهی و صنعتی کشور کتابی تحت عنوان "سلول‌هاي خورشيدي حساس شده به مواد رنگزا " را به رشته تحریر درآورد. در این کتاب، پس از معرفی نسل های مختلف سلول های خورشیدی و اهمیت آن ها در زندگی روزمره مردم، اجزاء مختلف به کار رفته در سلول های خورشیدی حساس شده با مواد رنگزا شامل الکترودها، الکترولیت ها، مواد رنگزای حساس به نور، زیرآیندها، مواد پلیمری مورد استفاده در این نوع از سلول ها، تولید صنعتی آنها و تبدیل انرژی خورشیدی به انرژی شیمیایی پرداخته شده است. سعی شده است در هر بخش مقالات علمی به  روز و تجربیات کسب شده مورد بحث و بررسی قرار  گیرد. این کتاب توسط اعضای قطب علمی رنگ که در مؤسسه پژوهشی علوم و فناوری رنگ و پوشش مستقر است و از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، سهند تبریز، گیلان و مؤسسه پژوهشی علوم و فناوری رنگ و پوشش عضو دارد، تهیه شده است. این کتاب می تواند به عنوان یک منبع مناسب برای استفاده دانشجویان، محققان و صنعتگران فعال در زمینه سلول های خورشیدی باشد. با توجه به اینکه فناوری سلول های خورشیدی حساس شده به مواد رنگزا دارای ماهیت بین رشته ای است، این کتاب برای تمام افرادی که در حوزه های شیمی، فیزیک، رنگ، مواد و مهندسی فعالیت می کنند قابل استفاده است."
گفتنی است، این کتاب در 9 فصل، 328 صفحه و در تیراژ 200 نسخه و به قیمت 220000 ریال به بازار کتاب عرضه شده است.
علاقه مندان می توانند کتاب مذکور را از طریق فروشگاه و نمایشگاه دائمی انتشارات جهاددانشگاهی امیرکبیر واقع در خیابان حافظ جنب درب اصلی دانشگاه و یا فروشگاه اینترنتی انتشارات به آدرس jdamirkabir.ac.ir/shop ریداری کنند.

امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)
 

 

مناسبت روز
عناوین اصلی
نمايه ها
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
سایت قدیم
صفحه جهاددانشگاهی در آپارات
جهاددانشگاهی و واحدهای سازمانی آن در یک نگاه
کتاب رهنمود
کانال جهاددانشگاهی
معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی
معاونت آموزشی جهاددانشگاهی
معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی
سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری ایکنا
خبرگزاری سینا پرس