14 : 46
امروز چهار شنبه 26 مرداد 1401 -
اخبار : فرهنگي

کتاب «صرع» منتشر شد

کتاب "صرع" از سوی مرکز انتشارات جهاد دانشگاهی واحد استان البرز منتشر شد.
تاریخ : شنبه 26 اسفند 1396
ساعت: 56 : 13   بازدید کنندگان : 3030 نفر
  نسخه چاپی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی البرز، کتاب "صرع" نوشته هنری سیمسون و متیو سی واکر با ترجمه‌ی نیما گنجی عضو گروه علوم شناختی جهاددانشگاهی واحد استان البرز، سودابه بساک نژاد و نسرین ارشدی از سوی مرکز انتشارات استان منتشر شد.
این کتاب شامل 9 فصل است که به موضوعاتی همچون "صرع چیست؟"، "توصیف و طبقه‌بندی شرایط صرعی"، "تشخیص، شرح حال‌گیری، آزمایش‌های بالینی و بررسی‌ها"، "مدیریت درمان دارویی صرع"، "جراحی و درمان‌های غیردارویی صرع"، "تشنج‌های مکرر و طولانی" و "زندگی با صرع" پرداخته شده است.
هدف این کتاب فراهم کردن یک منبع به‌روز از اطلاعات برای ارتقای مدیریت یک وضعیت بالینی پیچیده و چالش برانگیز است. اکثر کتاب‌های اخیر در زمینه بیماری صرع، اغلب یک دیدگاه طبی را با هدف تخصصی کردن موضوع و عدم ارتباط با عموم افرادی که با این وضعیت درگیر هستند، اتخاذ کرده اند. ما این گسل را با ایجاد یک دیدگاه کاربردی مورد توجه قرار داده‌ایم، تا تمام خط مشی های مرتبط با بیمار را پوشش دهد.
این کتاب همچنین برای درمانگران غیرمتخصص، پزشکان عمومی، پرستاران عمومی، درمانگران حوزه اورژانس و تصادف، پرستاران و پزشکان در حال آموزش و آنهایی که با جنبه های اجتماعی مراقبت از صرع سروکار دارند نیز مفید است.
نکته اساسی ای که این کتاب ویژگی دارد، پیشنهاد کار تیمی در حمایت چند بعدی از بیماران مبتلا به صرع می-باشد که در فرهنگ ما می تواند الگوی بسیار موثری در درمان، پیشگیری و حمایت چند جانبه باشد.
این کتاب نیز به عنوان منبع قابل استناد و معتبر از نظر علمی، امروز می تواند برای طیف گسترده ای از متخصصین، مراجعین، خانواده ها، پرستاران و مراقبین مورد استفاده قرار گیرد. پروتکل های سازمان یافته برای کنترل و حمایت بیماران و خانواده ها، بسیار ارزنده و با نوآوری مبتنی بر تجربه های علمی دقیق از متون کم-نظیری است که در بهینه سازی و رعایت کیفیت زندگی و ارتقاء آگاهی مراجعین حائز اهمیت است. مبالغه نیست، که با مطالعه و عملکرد دقیق پیشنهادات این کتاب، روشنگری و پیشگیری از انگ زدن به بیماران مصروع و خرافات و پنداری شبه علمی نیز مطرح می باشد.
گفتنی است، کتاب صرع در 120 صفحه به چاپ رسیده است و علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب میتوانند با شماره تلفن 02177503824 تماس حاصل نمایند.


امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)
 

 

مناسبت روز
عناوین اصلی
نمايه ها
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
سایت قدیم
صفحه جهاددانشگاهی در آپارات
جهاددانشگاهی و واحدهای سازمانی آن در یک نگاه
کتاب رهنمود
کانال جهاددانشگاهی
معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی
معاونت آموزشی جهاددانشگاهی
معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی
سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری ایکنا
خبرگزاری سینا پرس