15 : 3
امروز چهار شنبه 26 مرداد 1401 -
اخبار : تجاری سازی فناوری و اشتغال

همکاری پارک علم و فناوری و جهاددانشگاهی ایلام در راستای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان استان

در دیدار مشترک سرپرست جهاددانشگاهی واحد استان و رییس پارک علم و فناوری ایلام بر همکاری و تعامل بیشتر این دو نهاد برای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در استان تاکید شد.
تاریخ : چهار شنبه 23 اسفند 1396
ساعت: 33 : 14   بازدید کنندگان : 841 نفر
  نسخه چاپی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان ایلام، سید غلام‌رضا حسینی سرپرست این واحد 22 اسفند در دیدار با رییس پارک علم و فناوری ایلام بر هم‌افزایی و همکاری پارک‌های علم ‌و فناوری غرب کشور و در کنار آن استفاده از ظرفیت‌های مختلف جهاددانشگاهی تاکید کرد و گفت: هم‌کاری و اتحاد این مراکز دانش‌بنیان برای رسیدن به اهداف مشترک و استفاده از همه ظرفیت‌های موجود در منطقه می‌تواند بسیاری از مشکلات را به‌ویژه در حوزه بازاریابی و تبلیغات رفع کند.
عضو هیات علمی جهاددانشگاهی افزود: متاسفانه خیلی از شرکت‌های فن‌آور مستقر در غرب کشور به دلیل محدود بودن اعتبارات و عدم بهره‌مندی از یک شبکه بازاریابی مناسب برای معرفی محصولات به بازارهای داخلی و خارجی به‌ویژه کشور عراق و کشورهای اروپایی فقط در محدوده استان باقی مانده‌اند که باید با همکاری، هم‌فکری و ایجاد ارتباط این مشکل را حل کرد.
حسینی با تاکید بر استفاده از تجارب مراکز رشد و پارک‌های علم‌ و فناوری برجسته کشور نظیر پارک علم و فناوری کرمانشاه به‌ویژه در جذب اعتبارات گفت: این پارک با استفاده از توانمندی‌های نیروهای متعهد و متخصص توانسته است در مدت کوتاهی به سرعت مسیر رشد و پیشرفت را بپیماید؛ باید با ایجاد ارتباط شبکه‌ای بین پارک‌ها و استفاده از تجارب و توانمندی‌های چنین مراکز موفقی زمینه رشد و توسعه را در سایر مناطق فراهم کرذ.
سرپرست جهاددانشگاهی واحد استان ایلام به اهمیت مدیریت دانش در پارک‌های علم و فناوری اشاره و بیان کرد: اگر مدیریت دانش در همین شبکه بین پارکی ایجاد شود قطعا بسیاری از مشکلات موجود رفع خواهد شد.
وی با اشاره به این که جهاددانشگاهی دارای بیش از 501 شرکت و هسته فناور، 3 پارک علم وفناوری و 9 پژوهشگاه است گفت: این ظرفیت‌ها باعث شده که پارک‌های علم و فناوری وابسته به این نهاد از یک پشتوانه علمی بسیار خوب بهره‌مند شوند.
عضو هیات علمی جهاددانشگاهی به تمایز این نهاد با سایر مراکز علمی کشور اشاره کرد و افزود: با توجه به پراکندگی سازمان‌ها و واحدهای جهاددانشگاهی و استقرار در دانشگاه‌های برجسته سراسر کشور، یک زنجیره دانش ایجاد شده است که این موضوع باعث می شود که خدمات بسیار خوبی در زمینه‌های متنوع در سطح کشور ارایه شود.
حسینی با اشاره به سرعت دگرگونی علم در حوزه‌های مختلف در قرن حاضر و هم چنین اهمیت توسعه اقتصاد دانش‌بنیان، گفت: با توجه به ماهیت وجودی پارک‌های علم و فناوری، بدون وجود چنین مراکز علمی توسعه اقتصاد دانش‌بنیان امکان‌پذیر نیست.
وی به نقش دانشجویان در زیست‌بوم فناور اقتصاد دانش‌بنیان اشاره و بیان کرد: پارک‌های علم و فناوری دانشگاه‌ها و سایر سازمان‌ها با ایجاد زمینه آشنایی و ارتباط دانشجویان با استارتاپ‌ها و رویدادهای کارآفرینی و مباحث کسب و کار می‌توانند نقش سازنده‌ای در استفاده از این ظرفیت‌ها برای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان داشته ‌باشند.
سرپرست جهاددانشگاهی واحد استان ایلام با بیان این که مولفه‌ اصلی‌ کسب و کار در جهان امروز، دانش است، گفت: امروزه اقتصاد پویا مبتنی بر دانش‌ است و ما ایمان داریم که در غرب کشور این دانش و ظرفیت وجود دارد و باید برای پویایی و شکوفایی آن تلاش و حرکت کرد؛ در این میان پارک‌های علم و فناوری می‌توانند در بحث بوم کسب و کار، در جذب سرمایه‌گذار، ایده، به کارگیری فناوری و استفاده از فضای مجازی نقش به سزایی داشته باشند.
کامران طاهرپور رییس پارک علم و فناوری استان ایلام نیز در این دیدار با تبریک انتصاب سرپرست جهاددانشگاهی واحد استان ایلام گفت: پارک علم و فناوری همراه و در کنار جهاددانشگاهی است و باید این همکاری‌ها بیشتر از گذشته توسعه و تداوم داشته باشد.
وی هم چنین بر ایجاد شورای مراکز رشد برای هماهنگی بیشتر و ایجاد کنسرسیوم پارک‌های علم و فناوری، ایجاد مرکز هماهنگ‌سازی و هدفمند‌سازی استارتاپ‌ها و آموزش و توسعه فرهنگ کار تیمی تاکید کرد.


امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)
 

 

مناسبت روز
عناوین اصلی
نمايه ها
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
سایت قدیم
صفحه جهاددانشگاهی در آپارات
جهاددانشگاهی و واحدهای سازمانی آن در یک نگاه
کتاب رهنمود
کانال جهاددانشگاهی
معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی
معاونت آموزشی جهاددانشگاهی
معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی
سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری ایکنا
خبرگزاری سینا پرس