14 : 47
امروز چهار شنبه 26 مرداد 1401 -
اخبار : آموزش

برگزاری دوره‌های کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی در مرکز آموزش کوتاه مدت جهاددانشگاهی ایرانشهر

سه دوره کمک‎های اولیه و فوریت‌های پزشکی به عنوان نخستین دوره های آموزشی در مرکز آموزش تخصصی کوتاه مدت جهاددانشگاهی ایرانشهر برگزار شد.
تاریخ : چهار شنبه 23 اسفند 1396
ساعت: 18 : 9   بازدید کنندگان : 991 نفر
  نسخه چاپی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان، امروزه روند فزاینده مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی، سوانح رانندگی، فراوانی حوادث و بلایای غیر مترقبه توجه جدی به خدمات رسانی اورژانس را طلب می‌کند.
این مرکز به دنبال پیشبرد اهداف فوق برای نخستین بار اقدام به برگزاری دوره آموزشی کمک‌های اولیه و فوریت‎های پزشکی کرده است.
مروری بر ساختمان و عملکرد بدن، نحوه کنترل علائم حیاتی، تعریف کمک‌های اولیه، وظایف امدادگر، ارزیابی مصدوم، روش‌های اولیه نجات زندگی یا احیای قلبی، ریوی، خفگی و اختلالات تنفسی، شوک و اختلالات قلبی، سنکوپ، تشنج، زخم و خونریزی و جراحت های خاص، پانسمان، آسیب های اسکلتی، بانداژ، آتل بندی، سوختگی‌ها، مسمومیت‌ها، آسیب های ناشی از عوامل محیطی و سوانح بزرگ و روش‌های حمل مصدوم، سرفصل‌های این دوره‌های آموزشی بوده است.
در سه دوره آموزشی کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی که طی اسفندماه امسال(سوم، هفتم، بیست و یکم) برگزار شد، تعداد بیش از 70 نفر شرکت کردند که به افراد حایز نمره لازم در آموزن پایانی گواهینامه پایان دوره اعطا می‌شود.
گفتنی است، این سه دوره آموزشی کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی به عنوان نخستین دوره‌های است که در مرکز آموزش تخصصی کوتاه مدت جهاددانشگاهی ایرانشهر که 21 بهمن ماه امسال مصادف و با نهمین روز از دهه فجرافتتاح شده، برگزار می‌شود.


امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)
 

 

مناسبت روز
عناوین اصلی
نمايه ها
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
سایت قدیم
صفحه جهاددانشگاهی در آپارات
جهاددانشگاهی و واحدهای سازمانی آن در یک نگاه
کتاب رهنمود
کانال جهاددانشگاهی
معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی
معاونت آموزشی جهاددانشگاهی
معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی
سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری ایکنا
خبرگزاری سینا پرس