15 : 19
امروز چهار شنبه 26 مرداد 1401 -
اخبار : آموزش

برگزاری دوره آموزشی ایمنی عمومی گاز و وسایل گاز سوز در سیستان و بلوچستان

با توجه به افزایش ۲۴۰ درصدی آمار مرگ خاموش در استان، دوره آموزشی ایمنی عمومی گاز و وسایل گاز سوز در جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان برگزار شد.
تاریخ : شنبه 19 اسفند 1396
ساعت: 8 : 17   بازدید کنندگان : 879 نفر
  نسخه چاپی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان، رییس جهاددانشگاهی واحد استان ۱۹ اسفند در حاشیه برگزاری این دوره آموزشی اظهار داشت: دوره‌های تربیت نیروی انسانی صنعت گاز استان بر اساس نیاز و کمبود رسته های شغلی مورد نیاز پیمانکاران طراحی شده است.
دکتر تاجری ادامه داد: دوره آموزشی ایمنی عمومی گاز و وسایل گاز سوز در دو نوبت طی روزهای ۱۷، ۱۸ و ۱۹ اسفندماه برای آحاد شهروندان جهت آشنایی با ایمنی عمومی برگزار شد که بیش از ۶۰ نفر در این دوره شرکت کردند.
وی گفت: با توجه به افزایش ۲۴۰ درصدی آمار مرگ خاموش در استان امیدواریم این قبیل دوره‌ها بتواند به افزایش میزان آگاهی شهروندان از بروز خساراتی مانند انفجار و مرگ خاموش بر اثر نشت گاز جلوگیری کند. ️
رییس جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان در ارتباط با سایر دوره های آموزشی طرح توانمند سازی تربیت نیروی انسانی مورد نیاز صنعت گاز استان افزود: یکی از دیگر دوره های آموزشی دوره های نصب و تعمیرات پکیج است که با استقبال بسیار خوب عموم فارغ التحصیلان رشته های فنی، کار ودانش مواجه شده و در این دوره ها مجرب ترین اساتید شرکت بوتان نصب و راه اندازی و تعمیرات انواع مختلف پکیج را آموزش خواهند داد و افرادی که موفق به قبولی در آزمون پایان دوره شوند بلافاصله می توانند کار خود را به عنوان نصاب پکیج شروع کنند و با توجه به روند سریع گازرسانی به شهر زاهدان و در سال آینده زابل فرصت کارآفرینی بسیار مناسبی برای این عزیزان فراهم خواهد شد. ‌
دکتر تاجری تصریح کرد: یکی از نیازهای اصلی پروژه های صنعت گاز مفسر فیلم و رادیوگرافی است که کمبود آن در استان به شدت احساس می‌شود و با هدف تربیت نیروی متخصص در این حوزه دوره آموزشی مفسر فیلم و رادیوگرافی نیز طراحی و تدوین گردیده است.
وی گفت: دوره های عملی مطابق با استانداردهای شرکت ملی گاز و با بهره‌گیری از مربیان مجرب ملی و بین المللی برگزار خواهد شد.


امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)
 

 

مناسبت روز
عناوین اصلی
نمايه ها
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
سایت قدیم
صفحه جهاددانشگاهی در آپارات
جهاددانشگاهی و واحدهای سازمانی آن در یک نگاه
کتاب رهنمود
کانال جهاددانشگاهی
معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی
معاونت آموزشی جهاددانشگاهی
معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی
سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری ایکنا
خبرگزاری سینا پرس