14 : 5
امروز چهار شنبه 26 مرداد 1401 -
اخبار : تجاری سازی فناوری و اشتغال

برگزاری نشست تخصصی اکوسیستم کارآفرینی و استارتاپ‌های فارس

نشست تخصصی اکوسیستم کارآفرینی و استارتاپ‌های استان فارس با همکاری جهاددانشگاهی استان فارس و مؤسسه کار و تامین اجتماعی فارس برگزار شد و حاضران در خصوص اکوسیستم کارآفرینی و استارتاپ‌ها به بحث و تبادل نظر پرداختند و نقطه نظرات خود را بیان نمودند.
تاریخ : سه شنبه 15 اسفند 1396
ساعت: 50 : 16   بازدید کنندگان : 839 نفر
  نسخه چاپی

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، این نشست با هدف  آشنایی با افرادی که از گذشته تا امروز در زمینه‌ی استارت‌آپ‌ها فعالیت می‌کنند و ایجاد تعامل بین این افراد برای بالندگی حوزه‌ی کسب و کار برگزار شد.
اکبر زاهدیان‌نژاد مدیر سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال فارغ‌التحصیلان جهاددانشگاهی فارس نیز گفت: هدف از برگزاری این نشست آشنایی کارآفرینان با مباحث اکوسیستم کارآفرینی و استارتاپ‌ها است و این که نقش آن ها در ایجاد اشتغال چیست.
وی گفت: برای ساماندهی فرصت های شغلی باید زمینه فرهنگ آموزش و کارآفرینی ترویج داده شود.
زاهدیان‌نژاد تصریح کرد: باید استارتاپ ها را هدفمند نموده و از لحاظ محیطی  شناسایی کرده و مناسب با شرایط محیطی استارتاپ ها را هدفمند و به شکل مختلفی دنبال کرد تا بتوانند به نتیجه مطلوب برسند.
وی با اشاره به تعریف اکو سیستم گفت: اکوسیستم به‌عنوان گروهی از فعالان به هم وابسته در یک منطقه جغرافیایی محلی که به توسعه پایدار با حمایت و تسهیل کسب‌ و کارهای مخاطره‌آمیز پایدار تعهد دارند اطلاق می شود.
مدیر سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال فارغ‌التحصیلان جهاد دانشگاهی فارس همچنین خاطر نشان کرد: باید به مبحث اکو سیستم کارآفرینی واستارتاپ ها نگاه ویژه داشت تا بتوان وضعیت شغلی و کارآفرینی را در کشور بهبود داد.
سید محمد رحیم نجیبی نماینده موسسه کار و تامین اجتماعی در استان فارس نیز گفت: برگزاری چنین نشست هایی به منظور هماهنگی در سیاست گذاری حوزه کارآفرینی و اشتغال می باشد.
گفتنی است، در پایان این نشست که با همکاری جهاد دانشگاهی استان فارس و مؤسسه کار و تامین اجتماعی فارس برگزار شد، حاضرین در خصوص اکوسیستم کارآفرینی و استارتاپ‌ها به بحث و تبادل نظر پرداختند و نقطه نظرات خود را بیان نمودند.


امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)
 

 

مناسبت روز
عناوین اصلی
نمايه ها
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
سایت قدیم
صفحه جهاددانشگاهی در آپارات
جهاددانشگاهی و واحدهای سازمانی آن در یک نگاه
کتاب رهنمود
کانال جهاددانشگاهی
معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی
معاونت آموزشی جهاددانشگاهی
معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی
سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری ایکنا
خبرگزاری سینا پرس